Węże w przedszkolu

16.06.2017

W środę odwiedził nas Pan Patryk Kaczorowski - właściciel niezwykłych, egzotycznych stworzeń. Dzieci poznały trzy gatunki węży: młode pytony królewskie, boa dusiciela i największego z całego towarzystwa - pytona tygrysiego odmiany albinotycznej. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, w jakich warunkach one żyją, co jedzą i jak sobie radzą bez uszu. Każdy chętny przedszkolak mógł dotknąć wybranego przez siebie węża, a nawet wziąć go na ręce! Było dużo emocji i radości. Bardzo dziękujemy Panu Patrykowi za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w niezwykły świat gadów. Dziękujemy również tacie Jagody, który zorganizował nam tak wyjątkowe spotkanie i pomógł w transporcie węży!

Angielskie śniadanie

13.06.2017

Ostatnio Smyczki na zajęciach z jęz. angielskiego rozmawiały o tradycyjnym English breakfast. Świetnie się bawiły podczas zabaw utrwalających nazwy produktów, a jeszcze lepiej przy samodzielnym przygotowywaniu i próbowaniu angielskiego śniadania!

Miron i Ameryka Północna

13.06.2017

Miron ostatnio przeżył przygodę, o której z wielkim zaangażowaniem i przejęciem nam opowiedział. Dzieci poznały kilka interesujących miejsc znajdujących się na drugiej półkuli, a także usłyszały różne ciekawostki o Ameryce. Mironowi dziękujemy za przygotowanie zajęć i upominki. Cieszymy się, że miał możliwość poznania innej kultury i doświadczenia takich atrakcji!

3 nocowanie Nutki 2017

12.06.2017

Fotorelacja z nocowania.

Polskie Dni Montessori Łódź 2017

05.06.2017

Mimo upływającego czasu i tak wielu konferencji, warsztatów, kursów, w których brałam udział, ciągle spotykam ludzi, od których mogę się uczyć, czerpać i inspirować. A tutaj z koleżankami z Torunia oraz wiecznie energetyczną Małgorzatą Mikszą. Polskie Dni Montessori Łódź 2017.

01.06.2017

To był dzień pełen atrakcji. Zaczęliśmy od pieczenia gofrów,potem w ogrodzie czekała na nas niespodzianka. Mrs Caroline pochowała w różnych miejscach małe robaczki, które musieliśmy odnaleźć. Były też kręgle, rzucanie balonami pełnymi wody, slalom z jajkiem, a na koniec pyszne warsztaty z mamą Ignasia!