Dzień Mamy

26.05.2017

Po krótkim przedstawieniu przygotowanym przez dzieci przyszła pora na tradycyjne "Sto lat" i lekcję ciszy z kwiatami.Nie obyło się bez poczęstunku.

W teatrze

25.05.2017

Dnia 18 maja Smyczki i Nutki wybrały się na spektakl pt. "Koziołek Matołek" w wykonaniu Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino.

Bydgoski Festiwal Nauki

25.05.2017

Bydgoski Festiwal Nauki to okazja do udziału w różnych ciekawych zajęciach i warsztatach. Nutki miały okazje wziąć udział w warsztatach pt. "Anatomiczny świat przedszkolaka" i zagiąć swoją wiedzą fachowców od anatomii. Następnie byliśmy w świecie pociągów i parowozów, a na koniec wybraliśmy się na szkolenie psów policyjnych. Prócz cennych rad dotyczących dotykania psów, obejrzeliśmy psy w akcji w pogoni za złodziejem, mogliśmy zmierzyć się z siłą psich zębów, a także nauczyć się, jak reagować, gdy zaatakuje nas pies. Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków, które na każdych warsztatach zaskakiwały nie tylko wiedzą, ale także znajomością zasad zachowania się w miejscu publicznym. To był bardzo intensywny i ciekawy dzień!

VI Rodzinny Rajd Rowerowy

25.05.2017

VI Rodzinny Rajd Rowerowy już za nami. Dziękujemy wszystkim za pomoc podczas organizacji rajdu a uczestnikom, za udział w tej rodzinnej imprezie. Było świetnie i z niecierpliwością czekamy na kolejny.

Na komisariacie!

16.05.2017

16.05.2017 r. przedszkolaki wybrały się na komendę Policji w Bydgoszczy, gdzie poznały miejsce pracy i tajniki policji. Dziękujemy mamie Ignasia za pomoc w wycieczce.

Prawa zwierząt!

15.05.2017

Dzisiaj Nutki dowiedziały się, że nie tylko ludzie mają swoje prawa, ale zwierzęta również. Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania, następnie wspólnie doszliśmy do tego, co lubią psy i jak należy je traktować. Wiemy także jak głaszcze się psy, i czy, i kiedy można to robić. A na sam koniec wypełniliśmy krzyżówkę, której hasłem były PRAWA ZWIERZĄT. Bardzo dziękujemy mamie Laury za poświęcony czas i pouczające zajęcia!

Skąd pochodzi winogrono?

15.05.2017

Trochę wspomnień z tematu zdrowego odżywiania. Było smacznie i kolorowo, a co najważniejsze bardzo zdrowo. Smyczki z radością poznawały pochodzenie różnych owoców i warzyw, próbowały rozpoznawać je za pomocą zmysłu dotyku i węchu. Chociaż największą przyjemność sprawił im czas degustacji.

Feliks gdybym miał gitarę...

05.05.2017

Nutki poznały budowę gitary i dowiedziały się różnych ciekawostek o niej. Felix był dumny z tego, że jego lekcja spodobała się przedszkolakom.