Mama Maksa - neurologopeda.

25.04.2017

W czwartek odwiedziła nas mama Maksa, która jest neurologopedą. Dzieci dowiedziały się, co wspólnego z mową ma mózg, krtań i płuca. Wiemy, co to są struny głosowe i jak działają. Po wprowadzeniu przyszła kolej na zabawy logopedyczne: m. in. chuchanie na lusterko ustami i nosem, zabawy ze słomką, kląskanie oraz szaleństwa z trąbką. Bardzo dziękujemy za interesującą dawkę wiedzy, za gadżety i dobrą zabawę!

VII Międzynarodowa Konferencja Montessori "Otwarty umysł"

24.04.2017

Piękna, inspirująca Konferencja!! Dziękujemy organizatorom, Joannie Maghen, wszystkim gościom i wykładowcom, ze mogliśmy naładować baterie, wrócić z refleksją, pomysłami i energią, a przede wszystkim ze "światłem miłości", które nas rozpiera!!! Love, love, love... Ale, ale oczywiście nie odbyło się bez nagród! Agnieszka Chudziej zdobyła trzecie miejsce w konkursie filmowym! Gratulujemy Pani Adze i dzieciom z grupy "Nutki", bo to one występowały w roli głównej!

Przyjdź i zobacz, jak pracuję.

19.04.2017

Przez cały marzec odwiedzali nas rodzice, którzy mieli okazje zobaczyć, jak wygląda montessoriańska praca własna. Bardzo dziękujemy za znalezienie czasu i sprawienie dzieciom radości swoją wizytą oraz za to, że Wasza obecność nie zmieniła rytmu naszego dnia. Już teraz zapraszamy za rok.

Tradycje Wielkanocne i jajko w roli głównej

17.04.2017

Nutki dowiedziały się o tradycjach Wielkanocnych w niektórych krajach, w Polsce i wybranych województwach. Poznały budowę jajka, rozwój kury, dopasowywały jajka ptaków do odpowiednich kart i cały czas eksperymentowały!

Śniadanie Wielkanocne

14.04.2017

Nauczyciel: Jak nazywa się zupa, która pojawia się na stole w Święta Wielkanocne?
M: żurek
Nauczyciel: A oprócz żurku, jaka jeszcze inna zupa może być na stole?
M: barszcz biały winiary!

Spokojnych i radosnych Świąt!

Muzykalna rodzina

11.04.2017

Kilka dni temu Smyczki miały wyjątkowych gości. Do przedszkola przybyła bardzo muzykalna rodzina, która specjalnie dla dzieci zagrała mini koncert. Przedszkolaki miały przyjemność wysłuchać pięknych utworów wykonanych przez dwie urocze skrzypaczki, wiolonczelistkę i fagocistę. Na dodatek dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy, między innymi, że instrumenty naprawdę mają duszę, oraz jak ważne jest wewnątrz nich powietrze.Był to wyjątkowy dzień który dzieci zapamiętają na długo. Nazwa grupy "Smyczki" zobowiązuje.

W sklepie ogrodniczym

10.04.2017

Jak najlepiej poznać kwiaty i zioła? Oczywiście trzeba je zobaczyć, dotknąć i powąchać. Nutki doświadczyły tego w sklepie ogrodniczym w Niemczu. Na sam koniec dzieci kupiły nasionka oraz otrzymały worek ziemi i 3 prymulki.

Kiermasz wielkanocny w SP w Niemczu

03.04.2017

U nas tematem jest wiosna. A wiosna to także Wielkanoc. Piątkowy kiermasz, na który zostaliśmy zaproszeni przez Karola, brata Wiktorii jest wprowadzaniem w temat świąteczny. Po zakupach wybraliśmy się na pobliski plac zabaw na małe szaleństwa