Jesienne porządki i kiełbaski

31.10.2016

I znowu mieliśmy szczęście do pogody! W sobotę 29 października spotkaliśmy się w naszym ogrodzie na jesienne porządki. Dzięki wspaniałej współpracy dzieci i rodziców udało nam się wygrabić wszystkie liście na terenie naszego placu zabaw. Oprócz pożytecznej pracy, czekały nas również atrakcje! Kiełbaski z ogniska, wspólne muzykowanie, no i niezapomniana przejażdżka na ośle! Na koniec uroczyście posadziliśmy drzewo, które ma symbolizować rozwój człowieka. Może za kilka lat kiedy odwiedzą nas Wasze dorosłe już dzieci, zobaczą dojrzałą jabłoń i przypomną sobie czasy dzieciństwa. Dziękujemy Agacie za odwiedziny osła Franka w naszej farmie. Szczególnie dziękujemy Pani Joannie Bonek za pomysł i pomoc w organizacji tego wyjątkowego spotkania. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych rodziców, którzy potrafią się integrować i tworzyć z nami rodzinną atmosferę.

Dynia i kukurydza w roli głównej

25.10.2016

Korzystając z tego, co daje nam jesień dobrze się bawimy! Wykorzystując dynie ćwiczyliśmy równowagę, liczyliśmy, a także poznawaliśmy jej budowę! (mamie Tytusa dziękujemy za karty). Kolby kukurydzy, które otrzymaliśmy od mamy Leosia (dziękujemy) wspólnie oczyściliśmy z liści okrywowych. Następnie przyszła kolej na masaż, skubanie, malowanie, poznawanie budowy i wiele innych. W naszej sali zostały jeszcze dynie i kukurydze, które na pewno dobrze wykorzystamy.

Wielkopolska

25.10.2016

Przez ostatnie dwa tygodnie Smyczki poznawały bardzo bliskie nam województwo - wielkopolskie. Tę przygodę rozpoczęły od wysłania paczki do zaprzyjaźnionej grupy w poznańskim przedszkolu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o strojach, zabytkach i legendach związanych z tym regionem. Budowanie zamkowych baszt, tworzenie ziemniaczanych jeży, oraz poznańskich pacynek bardzo przypadło nam do gustu. Okazało się, że w Poznaniu na tramwaj mówi się bimba, a na ziemniaki pyry. Bardzo chętnie zgłębiliśmy więc temat ziemniaków, którymi można się bawić, jeść na obiad a nawet upiec z nich ciasto. Teraz czekamy na wieści od naszych nowych przyjaciół z grupy "Motyle".

Pasowanie na przedszkolaka

21.10.2016

Nutki pasowanie mają już za sobą. Jak co roku scenariusz wyglądał podobnie: krótki występ, oglądanie filmu z pracy własnej, pasowanie przez Panią Dyrektor i poczęstunek. Dla Poli, Jagody, Laury, Zosi, Marty, Tytusa i Maksa był to bardzo wyjątkowy dzień!

Lekcja ciszy

21.10.2016

Lekcja ciszy w grupie dzieci ze żłobka.

Pomocne mamy

20.10.2016

W ostatnim czasie Smyczki miały zaszczyt gościć mamę Adasia oraz mamę Maksa. Mama Adasia opowiedziała nam o Nowym Jorku, który odwiedziła, a Adaś z dumą pokazywał przywiezione z tego miejsca pamiątki. Mama Maksa z kolei poprowadziła warsztaty artystyczne, na których dzieci wykonywały ludziki z kasztanów i plasteliny. Efekt końcowy był zdumiewający, nasze dzieciaki mają ogromną wyobraźnię i jak się okazało są bardzo kreatywne. Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny!

Rodzina królewska

17.10.2016

W ubiegłym tygodniu na zajęciach z języka angielskiego rozmawialiśmy na temat rodziny królewskiej. Dzieci poznały najważniejszych jej członków, a ich zdjęcia ułożyły na drzewie genealogicznym. Z pomocą złotych pereł określiły wiek najstarszego i najmłodszego członka rodziny. Najbardziej wzruszyła ich jednak historia młodej księżnej Diany, która zginęła tragicznie. Smyczki z zaciekawieniem oglądały książki i film o niej, a komentarz Szymka "teraz możemy ją tylko wspominać..." mówił sam za siebie. Nie zabrakło też przebieranek, uwielbianych przez dzieci. Na koniec każde dziecko wykonało swoją własną koronę królewską i dumnie ją zaprezentowało.

Teatrzyk

12.10.2016

Dzisiaj naszymi gośćmi byli: Mama, Tata oraz siostra Tytusa. Dzięki nim przedszkolaki miały okazje zobaczyć teatrzyk o Jesieni i Muchomorku, a także Ptasie radio. Dzieci były zachwycone! Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i sprawienie dzieciom radości! Polecamy Harce i psoty.

Praca własna w żłobku

12.10.2016

Czas skupienia - praca własna dzieci ze żłobka.

Ruchomy alfabet

10.10.2016

Praca z ruchomym alfabetem.