Wizyta ratowników medycznych z firmy Agamed

22.06.2017    |    Posted by:

W środę 21 czerwca gościliśmy ratowników medycznych z firmy Agamed. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzić karetkę. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Wiedzą, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci ćwiczyły swoje umiejętności na misiu oraz fantomie. Nutki i Smyczki przypomniały sobie również o zasadach bezpieczeństwa, które należy szczególnie przestrzegać latem. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Serdecznie dziękujemy tacie Tymona za pomoc w organizacji tak wspaniałego spotkania!