• Co musisz wiedzieć?

  Co musisz wiedzieć?

   

 • Plan dnia w przedszkolu

  Plan dnia w przedszkolu

   

 • Ogłoszenia aktualności

  Ogłoszenia<span> aktualności </span>

   

Żeglarstwo - zainteresowanie taty Poli

29.06.2017

W wtorek 27 czerwca Nutki odwiedził tata Poli, którego szczególnym zainteresowaniem jest żeglarstwo. Wiemy czym napędzana jest żaglówka, oglądaliśmy zdjęcia różnych statków. Przypomnieliśmy sobie czym charakteryzuje się jezioro i morze. Mieliśmy możliwość zobaczyć mapę morza oraz wskazać polskie nadmorskie miejscowości. Utrwaliliśmy swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz na łódce. Przedszkolaki na pewną będą pamiętać o używaniu filtrów przeciwsłonecznych, czapek oraz kapoków wchodząc na np. żaglówkę. Dowiedzieliśmy się również czym jest bandera oraz jak witają się piraci. Bardzo dziękujemy tacie Poli za wizytę oraz wartościową wiedzę.

Dzień Ojca pod namiotami

28.06.2017

Dzień Taty już za nami. Dzieci i Tatusiowie spędzili noc pod namiotami w ogrodzie przedszkola. Było ognisko, kiełbaski, trochę muzyki i dłuuugie rozmowy. Tatusiom przypomniały się lata młodości i czasy wypraw pod namiot. Dziękujemy wam Panowie za czynne uczestnictwo i wielkie poczucie humoru.

Wizyta ratowników medycznych z firmy Agamed

22.06.2017

W środę 21 czerwca gościliśmy ratowników medycznych z firmy Agamed. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz zwiedzić karetkę. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Wiedzą, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci ćwiczyły swoje umiejętności na misiu oraz fantomie. Nutki i Smyczki przypomniały sobie również o zasadach bezpieczeństwa, które należy szczególnie przestrzegać latem. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Serdecznie dziękujemy tacie Tymona za pomoc w organizacji tak wspaniałego spotkania!

Węże w przedszkolu

16.06.2017

W środę odwiedził nas Pan Patryk Kaczorowski - właściciel niezwykłych, egzotycznych stworzeń. Dzieci poznały trzy gatunki węży: młode pytony królewskie, boa dusiciela i największego z całego towarzystwa - pytona tygrysiego odmiany albinotycznej. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, w jakich warunkach one żyją, co jedzą i jak sobie radzą bez uszu. Każdy chętny przedszkolak mógł dotknąć wybranego przez siebie węża, a nawet wziąć go na ręce! Było dużo emocji i radości. Bardzo dziękujemy Panu Patrykowi za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w niezwykły świat gadów. Dziękujemy również tacie Jagody, który zorganizował nam tak wyjątkowe spotkanie i pomógł w transporcie węży!

Angielskie śniadanie

13.06.2017

Ostatnio Smyczki na zajęciach z jęz. angielskiego rozmawiały o tradycyjnym English breakfast. Świetnie się bawiły podczas zabaw utrwalających nazwy produktów, a jeszcze lepiej przy samodzielnym przygotowywaniu i próbowaniu angielskiego śniadania!

Miron i Ameryka Północna

13.06.2017

Miron ostatnio przeżył przygodę, o której z wielkim zaangażowaniem i przejęciem nam opowiedział. Dzieci poznały kilka interesujących miejsc znajdujących się na drugiej półkuli, a także usłyszały różne ciekawostki o Ameryce. Mironowi dziękujemy za przygotowanie zajęć i upominki. Cieszymy się, że miał możliwość poznania innej kultury i doświadczenia takich atrakcji!

3 nocowanie Nutki 2017

12.06.2017

Fotorelacja z nocowania.

Polskie Dni Montessori Łódź 2017

05.06.2017

Mimo upływającego czasu i tak wielu konferencji, warsztatów, kursów, w których brałam udział, ciągle spotykam ludzi, od których mogę się uczyć, czerpać i inspirować. A tutaj z koleżankami z Torunia oraz wiecznie energetyczną Małgorzatą Mikszą. Polskie Dni Montessori Łódź 2017.

Dzień Dziecka

01.06.2017

To był dzień pełen atrakcji. Zaczęliśmy od pieczenia gofrów,potem w ogrodzie czekała na nas niespodzianka. Mrs Caroline pochowała w różnych miejscach małe robaczki, które musieliśmy odnaleźć. Były też kręgle, rzucanie balonami pełnymi wody, slalom z jajkiem, a na koniec pyszne warsztaty z mamą Ignasia!

Dzień Mamy

26.05.2017

Po krótkim przedstawieniu przygotowanym przez dzieci przyszła pora na tradycyjne "Sto lat" i lekcję ciszy z kwiatami.Nie obyło się bez poczęstunku.

Strona 1 z 28