• Co musisz wiedzieć?

  Co musisz wiedzieć?

   

 • Plan dnia w przedszkolu

  Plan dnia w przedszkolu

   

 • Ogłoszenia aktualności

  Ogłoszenia<span> aktualności </span>

   

Prosisz, a dziecko Cię nie słucha? Jak rozmawiać bez złości

23.03.2017    |    Posted by:

Zaczniemy od przytoczenia realnej sytuacji, jednej z wielu mających miejsce każdego dnia. Dziecko bawi się z kolegą na świetlicy. Przychodzi po nie rodzic i prosi, by dziecko zakończyło zabawę i przygotowało się do wyjścia. Dziecko kontynuuje zabawę, więc rodzic ponawia prośbę. Dziecko nadal się bawi. Rodzic ponawia prośbę, z tym samym skutkiem. Zdenerwowany informuje dziecko, że jeśli za dwie minuty nie założy butów, nie będzie oglądało ulubionych Pingwinów z Madagaskaru. Dziecko podnosi wzrok i zaczyna płakać. Rodzic u kresu cierpliwości mówi do dziecka: “Proszę, załóż buty i kurtkę. Czekam na dole”.

 

Co się dzieje, kiedy zmuszamy dziecko do dzielenia się?

11.09.2015    |    Posted by:

Chyba każdy rodzic znalazł się w sytuacji, kiedy podczas zabawy w piaskownicy kilkoro dzieci chce się bawić jedną zabawką, głośno się przekrzykując: "To moje!" czy "Ja chcę!". Na nic się wtedy zdają tłumaczenia rodziców...
Wielu rodziców uważa, że dziecko powinno się umieć dzielić. A może wprost przeciwnie? Jaką wartość miałoby uczenie dziecka, że nie musi się dzielić?

 

Świadomość siebie i własnych potencjałów, asertywność i odwaga - wartości edukacji Montessori dziś.

28.04.2014    |    Posted by:

Założenia pedagogiczne Marii Montessori, które powstały ponad 100 lat temu są teraz bardzo aktualne. Można nawet śmiało powiedzieć, że wartości wychowawcze wynikające z tych założeń, siła charakteru, która jest budowana dzięki edukacji Montessori jest dziś bardzo potrzebna naszym dzieciom, bardziej niż kiedyś

System ocen i wyczerpujących prac domowych – realia w polskiej szkole w najmłodszych klasach

04.03.2014    |    Posted by:

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Art. 26, punkt 1: Każdy człowiek ma prawo do nauki. […] Nauka podstawowa będzie obowiązkowa. A zatem stało się, latorośl rozpoczęła przygodę z edukacją publiczną. Nowy etap w życiu rodzica – rodzic ucznia. Pełni ekscytacji przygotowujemy młodego człowieka do wielkiej przygody, jaką jest poznawanie świata pod okiem odpowiednio w tym celu wykształconych mentorów.