Co musisz widzieć?

• Do Żłobka Dziecięcy Świat Montessori mogą uczęszczać dzieci od roczku do lat 3.

• Żłobek funkcjonuje w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 17.00.

• Oferujemy opiekę do dziesięciu godzin dziennie.

• Zapewniamy opiekę w małych grupach, około 10-cio osobowych.

• Program w Żłobku jest określany przez materiały montessoriańskie, specjalnie zaprojektowane dla tej grupy wiekowej, tak by przede wszystkim rozwijać zmysły, umiejętności samoobsługowe, małą i wielką motorykę oraz rozwijać potrzebę dbania o otoczenie. Program jest również zgodny z kalendarzem Świąt oraz ważnych wydarzeń w ciągu roku szkolnego.

• Zajęcia dydaktyczne prowadzone są według założeń pedagogiki Marii Montessori w odpowiednio przygotowanej sali z oryginalnymi materiałami Montessori.

• Nauczyciele przechodzą specjalne szkolenia dla nauczycieli montessori oraz uczestniczą w corocznych konferencjach organizowanych przez Polski Instytut Montessori oraz Polskie Stowarzyszenie Montessori.
  • Zapewniamy trening toaletowy - nauka korzystania z toalety.
  • Posiadamy specjalnie wygrodzony plac zabaw, przystosowany dla najmłodszych dzieci.
  • Dzieci ze żłobka mają codzienny kontakt ze zwierzętami gospodarstwa domowego. Zwierzęta znajdują się na terenie placówki i są pod opieką nauczycieli i dzieci przedszkolnych.
  • Korzystamy z cateringu. Firma, z którą współpracujemy dba o jakość i zdrową dietę dzieci. Przy opiece do dziesięciu godzin dziennie, dzieci otrzymują cztery posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.
  • Zapewniamy miejsce oraz czas odpoczynku, oferujemy wydzielone pomieszczenie do spania, wyposażone w wygodne leżaczki.
  • Organizujemy okres adaptacyjny, aby dziecko wraz z rodzicami mogło poznać nauczycieli, dzieci i salę (miesiąc sierpień to czas adaptacji przed rozpoczęciem opieki we wrześniu).
  • Oferujemy przede wszystkim domową, ciepłą atmosferę, tak aby dziecko poczuło się bezpiecznie w nowym otoczeniu.