Agnieszka Chudziej

• Pedagog, absolwentka Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

• Nauczyciel przedszkolny, absolwentka studiów podyplomowych na Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej z diagnozą pedagogiczną na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

• Doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku od 7 miesiąca do 6 lat.

• Nauczyciel Montessori - ukończenie kursu montessori w Polskim Stowarzyszeniu Montessori i konferencje Montessori.

Moją pasją są parki linowe, fotografia oraz praca w przedszkolu. Aby stawać się coraz lepsza w kontaktach z dziećmi, systematycznie pogłębiam wiedzę z zakresu pedagogiki M. Montessori, Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy (NVC). Staram się by relacje z dzieckiem opierały się na obustronnym dostrzeganiu i poszanowaniu uczuć i potrzeb. W życiu kieruję się słowami Beaty Pawlikowskiej: "Szukam powodów do radości, niezależnie od tego, co słyszę i co robią inni ludzie. Ja chcę się cieszyć. Bo cieszenie się jest sto razy bardziej przyjemne niż narzekanie."

 

 

Dyrektor ds. pedagogicznych

  • Marianna Mordka

    Moja pasja do pracy z dziećmi zrodziła się na początku studiów, kiedy zaczęłam pracę w Centrum Helen Doron, gdzie uczyłam języka angielskiego. Po uzyskaniu tytułu licencjata na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wyjechałam do Sydney. Studia opieki nad dzieckiem na MEGT Institute w Sydney oraz praca w tamtejszych przedszkolach i żłobku, zainspirowała mnie do zgłębienia tematów pedagogiki alternatywnej. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam przedszkole Montessori na żywo, nie miałam złudzeń, że to jest miejsce dla mnie...

    Marianna Mordka