Adam Mordka

 • Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku wokalistyka.

 • Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w 9- tym roku życia.

 • Uczestniczył w wielu projektach muzycznych od muzyki dawnej, poprzez muzykę folkową, flamenco, poezję i muzykę współczesną.

 • Jest obecny jako muzyk, kompozytor, aranżer i producent na wielu nagraniach, między innymi: „Ciepłem Muzyki Ogrzani", „ Barockduo", „Melodie Świata", „Guitar Mellody" „La Casa de Ines", „Kołysanki dla nieco starszych", „Anioły i Demony", „La Celosa".

 • Od wielu lat współpracuje z placówkami przedszkolnymi organizując audycje muzyczne „Muzyczny Kluczyk”. Wspiera alternatywne metody nauki i popularyzacji muzyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 • Współtwórca Akademii Projektów Artystycznych.

    
“Muzyka jest specyficzną formą dialogu pomiędzy wykonawcą i słuchaczem, ma on miejsce bez względu na wiek czy umiejętności wykonawcy. Oddziaływanie muzyki jak i muzykowanie wspiera społeczne zachowania, rozwój inteligencji oraz wydajność mózgu. Dlatego też warto jest umożliwić dzieciom zapoznanie się z instrumentami, poszerzać ich horyzonty muzyczne oraz zarażać je pasją. Nam udało się stworzyć miejsce dla dzieci, tak by mogły rozwijać swój wewnętrzny potencjał muzyczny, co daje ogromną satysfakcję”.

 

Dyrektor ds. pedagogicznych

 • Marianna Mordka

  Moja pasja do pracy z dziećmi zrodziła się na początku studiów, kiedy zaczęłam pracę w Centrum Helen Doron, gdzie uczyłam języka angielskiego. Po uzyskaniu tytułu licencjata na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wyjechałam do Sydney. Studia opieki nad dzieckiem na MEGT Institute w Sydney oraz praca w tamtejszych przedszkolach i żłobku, zainspirowała mnie do zgłębienia tematów pedagogiki alternatywnej. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam przedszkole Montessori na żywo, nie miałam złudzeń, że to jest miejsce dla mnie...

  Marianna Mordka