• Co musisz wiedzieć?

  Co musisz wiedzieć?

   

 • Plan dnia w przedszkolu

  Plan dnia w przedszkolu

   

 • Ogłoszenia aktualności

  Ogłoszenia<span> aktualności </span>

   

Pieczenie chleba z mamą Leosia

30.03.2017

Wczoraj dowiedzieliśmy się trochę o diecie Leosia, który nie może jeść glutenu i mleka zwierzęcego. Wraz z mamą Leosia upiekliśmy pyszny bananowy chleb bez mąki, a następnie zrobiliśmy do niego krem czekoladowy z ciecierzycą, daktylami i mlekiem migdałowo - ryżowym. Może nie brzmi zwyczajnie, ale było smacznie i zdrowo! Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i pokazanie nam, że bycie na diecie nie oznacza nudnego i monotonnego jedzenia.

Franek i jego pasja

27.03.2017

Franek trenuje zapasy, dlatego wraz z tatą opowiedzieli nam trochę o tej dyscyplinie sportu. Franek zaprezentował nam kilka "sztuczek", pokazał dyplom i medal, który zdobył na wczorajszych zawodach, a na sam koniec wszystkich śmiałków położył na łopatki. Wiemy, że sport to nie tylko dobra zabawa, ale także zasady oraz ciężka, systematyczna praca. Dziękujemy Frankowi za pokaz, a tacie za asekurację

Pierwszy dzień wiosny u Nutek

21.03.2017

Wczoraj był pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Nutki dowiedziały się, czego symbolem jest Marzanna, a następnie poszły wysłać ją pocztą na Antarktydę. Myślimy, że zimny klimat będzie jej sprzyjał. Następnie pojechaliśmy do ogrodu botanicznego, w którym szukaliśmy oznak wiosny. Śpiew ptaków, dżdżownice, mrówki, pączki na drzewach i krzakach oraz wiosenne kwiaty to tylko niektóre zwiastuny tej pięknej pory roku. Wędrując, grając na instrumentach, śpiewając i podziwiając przyrodę trafiliśmy do Myślęcinka, w którym oddaliśmy się szaleństwom

Saint Patrick's Day

17.03.2017

Smyczki już od poniedziałku rozmawiały o Irlandii i jej patronie- św. Patryku. Dowiedziały się dlaczego to on stał się patronem tego kraju i jakie inne symbole kojarzone są z Irlandią. Koniczynka ( tu Pani Krysia mogła się pochwalić swoją zdobyczą), skrzaty, tęcza, dzban złota- to właśnie irlandzkie folkowe historie. Ale najlepsza zabawa czekała na nas w piątek-17marca, kiedy to Dzień św. Patryka obchodzony jest w wielu krajach. To była prawdziwa , zielona uczta!

Zabawa kolorami

10.03.2017

Nutki wiedzą, co to są kolory podstawowe i pochodne. Była masa zabaw sensorycznych, doświadczeń i zabaw typu "pomidor". Na pracy własnej dzieci utrwalały kolory, tworzyły kolory pochodne i trenowały oko układając odcienie i dopasowując je do obrazków. Było tęczowo.

Dzień Kobiet

09.03.2017

W Tłusty Czwartek robiliśmy faworki, dzisiaj natomiast z okazji Dnia Kobiet upiekliśmy maślane ciasteczka. Było pysznie.

Warsztaty kulinarne

03.03.2017

W piątek w grupie Smyczki odbyły się warsztaty kulinarne poprowadzone przez Panią Ewelinę- mamę Antka. Mama Antka przyniosła ze sobą ogromną, ale bardzo inteligentną maszynę- Thermomix, która trochę ułatwiła nam pracę. Upiekliśmy pyszne, zdrowe bułeczki oraz przygotowaliśmy przyprawę uniwersalną. Jeszcze raz dziękujemy za wizytę!