"Kiedy będzie następny Tłusty Czwartek"

28.02.2017

Pytanie dzieci : "Kiedy będzie następny Tłusty Czwartek?"
Smyczkom bardzo podobało się świętowanie tego wyjątkowego dnia i nie mogą doczekać się kolejnego.

Nutki w świecie dinozaurów

27.02.2017

Nauka, zabawa i kreatywność z dinozaurami!

Reaguj, masz prawo!

24.02.2017

22.02.2017

21 lutego odbył się u nas Bal Karnawałowy. Hasłem przewodnim balu była "Polska i Wielka Brytania". Okazało się, że zagościły u nas dzieci przebrane nie tylko w barwne stroje regionalne, ale również postaci ze znanych polskich legend, typowe zwierzęta polskie, polscy oraz brytyjscy przedstawiciele zawodów, rycerze oraz królowie polscy, brytyjska rodzina królewska, flagi polskie, polski piłkarz a także język polski. Bawiliśmy się długo w różnorodne zabawy związane z Polską i Wielką Brytanią, tańczyliśmy tance ludowe, odgadywaliśmy zagadki związane z tematem oraz robiliśmy sobie zdjęcia w stroju kujawskim. Ciekawe jaki temat zagości za rok?

Praca własna w żłobku

22.02.2017

Czas skupienia i koncentracji.

Warsztaty z Panią Agnieszką Stein

20.02.2017

W sobotę odbyły się długo oczekiwane warsztaty z Panią Agnieszką Stein. Rano szkolili się rodzice, a popołudniu nauczyciele. Dziękujemy Pani Agnieszce za cenne, życiowe wskazówki. Znowu mamy silę i motywację aby układać pozytywne relacje z naszymi dziećmi i podopiecznymi.

Sporty zimowe

15.02.2017

Narciarstwo, hokej, saneczkarstwo, łyżwiarstwo to tylko część sportów zimowych, które Smyczki miały okazję ostatnio poznać. Ćwiczenia figur związanych z łyżwiarstwem figurowym, strzelanie do mini bramki hokejowej i sprawdzanie jak to jest mieć narty na nogach dało dzieciom wiele radości. Dużo frajdy sprawiła im również wycieczka do Myślęcinka i obserwacja prawdziwych narciarzy w akcji. Wszystkie dzieci wiedzą, że sport to zdrowie, również zimą

SZKOCJA- kraj Wielkiej Brytanii

02.02.2017

Smyczki poznawały kolejny kraj Wielkiej Brytanii - Szkocję. Dzieci poznały flagę i położenie tego państwa, dowiedziały się, że oset jest jego symbolem, a nawet zapamiętały legendę z tym związaną. Z zafascynowaniem odkrywały narodowy szkocki strój, a i znalazło się kilka śmiałków, żeby go przymierzyć. Posłuchały również słynnych szkockich melodii wykonywanych na dudach i bębnach. Po usłyszeniu legendy o potworze z Loch Ness, wykonały własnego potwora z plasteliny i papieru. Podsumowaniem tematu był teatrzyk. Smyczki już wiedzą, że Szkocja to kraj piękny, pełen legend i ciekawych miejsc do zobaczenia.