Urodziny Marii Montssori

31.08.2016

31 sierpnia 1870 urodziła się Maria Montessori. To już 146. rocznica urodzin! Kiedy w wieku dziesięciu lat Maria Montessori ciężko zachorowała, powiedziała do matki: „Nie martw się, mamo, ja nie mogę umrzeć. Mam tyle do zrobienia w życiu!”I tak się stało! Dzięki niej, my możemy robić to co robimy dla świata naszych dzieci! Dziękujemy Ci Mario!

Wsparcie

30.08.2016

Mama naszej Emilki - logopedy poważnie zachorowała i do października musi uzbierać 50 tys. złotych na zabieg, który może uratować jej życie. Prosimy o każde wsparcie!

Gość - Agatka - ptasznik

25.08.2016

Wyjątkowi goście odwiedzili Smyczki w ubiegłym tygodniu. Michał z tatą przedstawili nam ich domowego pupila czyli Agatkę. Agatka jak się dowiedzieliśmy jest drugim w kolejności największym pająkiem na świecie. Jest ptasznikiem i jest mięsożerna. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały zwierzątko, zadawały dużo pytań i czekały, aż Agatka zabierze się za jedzenie koników polnych. Dziękujemy za pouczającą i wyjątkowo niespotykaną lekcję.

Wspomnienia z wakacji

22.08.2016

W zeszłym tygodniu Smyczki rozpoczęły cykl wspomnień z wakacji i miały okazję poznać Norwegię, zaś w tym tygodniu pod lupę wzięły Zakopane. Dzieci dowiedziały się gdzie na mapie Polski znajduje się to miasto, jak nazywają się jego mieszkańcy i jak się ubierają. Zapamiętały również, że w górach są doliny z bardzo dużą ilością stawów. Na koniec warto było posmakować regionalnych produktów czyli oscypków z żurawiną. Ignaś kolejnego dnia pociągnął temat i pozwolił dzieciom spróbować dżemów z banana i kaktusa, które były jego pamiątkami z wakacji. A nawet podzielił się z dziećmi pyłem wulkanicznym, który później dzieci użyły do pracy plastycznej. Zachęcamy rodziców i dzieci do podzielenia się swoimi wspomnieniami z wakacji.

Zaintresowania Leosia

16.08.2016

W ubiegłym tygodniu Nutki odwiedziła mama Leosia oraz jego młodsza siostra Mia, która poznawała przedszkolną salę oraz pomoce. Wspólnie oglądaliśmy książki i słuchaliśmy opowieści o dinozaurach zawartych w ulubionych książkach Leona. Z dużym zainteresowaniem dzieci poznawały nowe dinozaury oraz dzieliły się swoją dużą wiedzą na ich temat.

Praca własna w ogrodzie

12.08.2016

W czwartek praca własna przeniosła się do ogrodu. Dzieci z wielkim entuzjazmem zajęły się porządkami.Zbierały zgniłe jabłka, zamiatały, karmiły zwierzęta, zbierały warzywa z naszej szklarni by później ze smakiem je zjeść, a nawet umyły pani Kasi samochód.

Przedszkolne SPA - relaks i zapachy

11.08.2016

Wczoraj odwiedziła nas mama Maksa i Nadii, która przyniosła nam torbę pełną kosmetyków i różnych roślin. Na początku dzieci dopasowywały zapach kosmetyków do m. in. awokado, pietruszki, lawendy, róży i kokosa. Następnie przyszła kolej na muzykę relaksacyjną, swieczki zapachowe i masaż z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków. Odprężenie przyniosło Nutkom mycie rąk – do wyboru miały różne konsystencje, kształty i zapachy mydeł. Byli też śmiałkowie na maseczkę oraz postawienie włosów na żel. Bardzo dziękujemy Pani Dagmarze za poświęcony czas i sprawienie dzieciom przyjemności.

Szkolnie Pani Agnieszki w Polskim Instytucie Montessori

10.08.2016

A oto jak szkoliła się dzielnie w lipcu Pani Agnieszka! No to szykujmy się na zmiany, zmiany. zmiany... oczywiście na lepsze!

Pani Krysia szkoli się w Poznaniu

10.08.2016

Oto jak nasza Krysia szkoli się w Poznaniu. Już zapowiedziała, że jest pełna pomysłów i wraca pełna energii.

Norwegia

09.08.2016

Smyczki w ostatnim czasie rozmawiały o pięknym kraju- Norwegii, który Ms Caroline wraz ze swoim synkiem Adasiem odwiedziła podczas wakacji. Dzieci poznały i wykonały flagę tego kraju oraz obejrzały przywiezione pamiątki. Największe zainteresowanie wzbudził ogromny małż, który dosyć specyficznie pachniał. Smyczki sprawdziły na mapie gdzie znajduje się Norwegia, a na pocztówkach podziwiały jej uroki. Stworzyliśmy nawet wspólną gazetkę. Na koniec posłuchaliśmy utworów słynnego norweskiego kompozytora Edvarda Griega, a nawet do nich zatańczyliśmy