Szczęśliwego Nowego Roku!

30.12.2016

Życzymy szczęścia w Nowym Roku 2017!

Spotkanie wigilijne

22.12.2016

Spotkanie Wigilijne 2016. Na tą okazję, dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne przygotowały wraz z Panią Emilką specjalny występ reniferów. Dodatkowo spotkanie uświetnił Pan Adam przygrywając na gitarze, a rodzice i dzieci śpiewając kolędy. Nie obyło się bez poczęstunku oraz oryginalnych prezentów. Prezent był oczywiście związany z całym kalendarzem adwentowym, czyli zestaw do eksperymentowania w domu!

Owocowe szaleństwo

21.12.2016

W ostatnim czasie samodzielnie robiliśmy soki z pomarańczy i mus z jabłek. Dzieci miały wiele frajdy w przygotowywaniu pysznych i zdrowych "deserów". Mamie Frania dziękujemy za sprzęt umożliwiający produkcję tych smakołyków!

Ryba

20.12.2016

Zbliżają się święta a jak święta to i ryba. Nutki poznały budowę ryby, dowiedziały się, jak oddycha i co je. Dzieci oglądały, dotykały i wąchały żywego karpia przyniesionego przez mamę Leosia (dziękujemy, że nie musiałyśmy stać w gigantycznych kolejkach).Na sam koniec przedszkolaki wybrały się do Ogrodu Botanicznego, aby zwrócić rybie wolność! Po wykonanej misji wybiegały się w parku i wróciły do przedszkola.

Jarmark świąteczny

19.12.2016

I po Jarmarku! Atmosfera była bardzo gorąca mimo niskiej temperatury! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, za wszystkie ozdoby, ciastka i paszteciki. Szczególnie dziękujemy dzieciom obsługującym! Zebraliśmy aż 645,15 zł, ale kiermasz jeszcze trwa! Jest kontynuowany w przedszkolu, zbieramy cały czas na rehabilitację Filipka. Zapraszamy do wzięcia udziału!

Świąteczne warsztaty

16.12.2016

Dzisiaj odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Anię. Każde z dzieci otrzymało piernikową szopkę, którą później ozdabiało według własnego pomysłu. Mamie Franka dziękujemy za ogrom pracy włożony w przygotowanie szopek oraz poświęcony czas na warsztaty pachnące świętami. Dzieci z dumą prezentowały rodzicom udekorowane przez siebie chatki. Dziękujemy również mamie Marty za pomoc w przygotowaniach szopek.

Dżimi nowy członek grupy Smyczki

15.12.2016

Kilka dni temu w sali Smyczków pojawił się gość. Dżimi jest gekonem lamparcim i ma 8 lat. Przez wiele lat mieszkał z Marcelim i Zuzią, w ich domu. A teraz na stałe zamieszkał w naszej sali. Przedszkolaki z wielką radością przywitały nowe zwierzątko, sprzątały w terrarium i karmiły go świerszczami. Dziękujemy rodzinie Marcelego i obiecujemy, że Dżimi będzie czuł się u nas jak w domu.

Przygotowania do świąt

15.12.2016

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to świetna zabawa i wartościowa praca. Teraz wiedzą to także nasze najmłodsze dzieci.

Starszaki w Toruniu

12.12.2016

W nawiązaniu do tematu rocznego o województwach odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich. Dziękujemy babci Felixa za pomoc przy przedszkolakach.

Kalendarz adwentowy

12.12.2016

Tradycyjnie 1 grudnia ruszyliśmy z kalendarzem adwentowym… rok temu podróżowaliśmy po Europie, a w tym zgłębiamy wiedzę z zakresu fizyki i chemii… brzmi PRZERAŻAJĄCO? Codzienne eksperymenty są potwierdzeniem na to, że nauki ścisłe nie muszą być nudne i męczące. Za nami już 9 eksperymentów. Wiemy, co to są kulki Newtona i jak działają; robiliśmy tęczę na talerzu; obserwowaliśmy taniec kolorowych kropli; mieszaliśmy ciecze o różnej ciężkości; dmuchaliśmy balon za pomocą sody i octu; wybielaliśmy cole; patrzyliśmy, co staje się z węglem wrzuconym do wody; wiemy, co dzieje się ze świeczką, która zostaje przykryta naczyniem, oraz dlaczego woda z talerza wssysana jest do słoika; obserwowaliśmy latającą bombkę, po czym wspólnie stwierdziliśmy, dlaczego doświadczenie nie udało się, powtórzenie zadania z piłeczką pin-pongową przyniosło oczekiwany efekt. Przed Nutkami jeszcze 15 eksperymentów.