Andrzejki w przedszkolu

30.11.2016

30.11.2016 Tradycji stało się zadość. Zabawa była przednia.

Andrzejki w żłobku

30.11.2016

Pieczenie ciasteczek z wróżbą, zabawy i tańce- tak najmłodsi spędzili andrzejki w żłobku. Maluchy były wyjątkowo zaangażowane co sprawiło im ogromną radość.

Tata Zosi o ptakach

29.11.2016

Dzisiaj odwiedził nas tata Zosi, który jest przewodnikiem, a jego szczególną pasją są ptaki. Dzieci dowiedziały się, że ptaki mają różne rodzaje dziobów! Wiemy, że rudzik ma dziób jak pęseta, grubodziób jak dziadek do orzechów, kaczka jak sitko itp. Chętne przedszkolaki mogły doświadczyć jak jedzą ptaki i zobaczyć, że np. wybieranie korników z kory nie jest takie łatwe. Nutki usłyszały, że rodzaje ptaków można rozpoznać nie tylko po dziobie, ale także po piórach i odgłosach. Tutaj przydała się płyta z dźwiękami ptaków, którą przyniósł Tytus. Sprzęt, który jest niezbędny do obserwacji ptaków to luneta i lornetka - dzieci chętnie uczyły się go obsługiwać. Były filmiki, książki i masa ciekawostek o tych niesamowitych stworzeniach. Na sam koniec dostaliśmy karmniki, które wspólnie złożyliśmy i pokolorowaliśmy. Mamy nadzieję, że karma dla ptaków, która wisi za naszym oknem zwabi sikorki i będziemy mogli je obserwować przebywając w przedszkolnej sali. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i niesamowite zajęcia, które dla wielu dzieci są inspiracją do pogłębiania wiedzy na temat ptaków.

Kobiektyw - Przestrzeń Rozwoju Kobiet

25.11.2016

I my będziemy brali udział! Jarmark trwa od 16:00 - 20:00. Nasze dzieci będą sprzedawać wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przekażemy na cel charytatywny!! No to co, bierzemy się do roboty i już zaczynamy wykonywać nasze małe dzieła sztuki!!

Australia

25.11.2016

Australia została przybliżona nam dzięki naszemu koledze Felixowi, który spędził tam ponad 2 tygodnie. Dzieci utrwaliły sobie położenie Australii, jej flagę; zapoznały się ze zwierzętami tam mieszkającymi, a także charakterystycznymi znakami. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się różnych ciekawostek związanych z podróżowaniem samolotem. Bardzo dziękujemy Felixowi za przeprowadzenie zajęć i przesympatyczne prezenty – misie koala.Teraz każda Nutka marzy o wakacjach na tym wyjątkowym kontynencie.

Pierwsze kroki w przedszkolu

24.11.2016

Pierwsze kroki Zosi i Amandy w przedszkolu.

Terapia tańcem i mama Poli

23.11.2016

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas mama Poli, która na co dzień zajmuje się tańcem. Jej towarzyszem był Tymon - brat Poli. Dzieci doświadczyły zajęć z terapii tańcem; mogły poczuć się ciężkie jak kamień, wirować lekko jak piórko, wczuć się w malutkie dziecko, a także doświadczyć różnych emocji. Dzieci dowiedziały się, że w tańcu nie ma złych ruchów. Nutkom bardzo się podobało. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i aktywny relaks!

Mazowieckie- Warszawa i Kurpie

21.11.2016

Pociąg zaprowadził Nutki do Warszawy i województwa mazowieckiego. Dzięki teatrzykowi dzieci wiedzą jak powstała nazwa Warszawa, znają jej symbole. Wspólnie tworzyły Pałac Kultury i Nauki oraz Syrenkę Warszawską – przedszkolaki były dumne ze współpracy! Dzięki kartom i bajce z rzutnika, które otrzymaliśmy od mamy Tytusa dzieci poznały legendy o Syrence. Wiedzą też, dlaczego legendy się od siebie różnią. Mówiąc o województwie mazowieckim skupiliśmy się na ciekawym regionie jakim są Kurpie! Potrafimy opisać strój charakterystyczny dla tego regionu (dziękujemy mamie Mirona za strój) , rozpoznajemy kurpiowskie wzory (każde z dzieci wykonało własną, kurpiowską wycinankę)! Uczyliśmy się bardzo szybkiego tańca jakim jest „Powolniak”, a także piekliśmy fafernuchy, które są bardzo znane w tym regionie. Ciastka te służą nie tylko do jedzenia, ale również do zabawy „cento i licho”, które pozwoliło nam utrwalić liczby parzyste i nieparzyste.

Prawa dziecka z mamą Marcelego

21.11.2016

Tematem przewodnim w tym tygodniu będą prawa dziecka. Fantastycznego wprowadzenie do tematu udzieliła nam mama Marcelego, opowiadając o zawodzie radcy prawnego. Zagłębiliśmy się w tajniki prawa, przymierzaliśmy togę i dowiedzieliśmy się co ma z tym wspólnego waga. Każdy przedszkolak już wie do kogo można się zgłosić gdy jego prawa będą łamane.

Nocka w przedszkolu

21.11.2016

Pierwsze nocowanie było dla dzieci wyjątkowym przeżyciem, dlatego panie zdecydowały się na kolejny taki dzień. Tym razem to dzieci w większości zaplanowały przebieg nocowania. Cała „impreza” zaczęła się podchodami – niezbędne były latarki do pokonania ciemnych korytarzy, dużo energii na tańce – hulańce i trzeźwy umysł na zagadki związane z Polską i głównymi miastami kraju. Po wysiłku przyszła pora na kolację – pizzę oraz deser – rogaliki, przeniesione przez Wiktorię i Karola. Z pełnymi brzuchami Nutki zaczęły wojnę na maskotki, skakanie po materacach, zabawę przyniesionymi zabawkami i wspólne rozmowy. Po umyciu zębów, przebraniu w piżamy przedszkolaki obejrzały Legendy Polskie, a na sam koniec Shreka. Noc dzieciom minęła bardzo spokojnie, a poranek bardzo szybko. Miło było patrzeć na przejęte, a zarazem zadowolone miny Nutek.